Żywiołowe tańce, doskonałe humory oraz wspaniała zabawa…

0

Tak z kolei w skrócie wyglądała studniówka tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju.  Tradycyjnie uczniowie buskiej „budowlanki ” na dzień dobry, zostali obdarowani zegarami,  aby szczęśliwie odmierzały czas do pierwszych egzaminów. Nie zabrakło również popularnych słoników szczęścia, które jak co roku wręczył maturzystom buski starosta.

Sezon studniówkowy na terenie Ponidzia  powoli się rozkręca. Tylko 27 stycznia, swój bal maturalny zorganizowało aż kilka szkół średnich w tym właśnie Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. W mglistą, sobotnią noc, punktualnie o godzinie 19.00 w stylowym Dworku Soplicowo  w Busku-Zdroju, rozpoczęła się studniówka maturzystów z klasy 4TA, 4TH, 4TGK oraz Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych.

Aby tradycji stało się zadość, w „Soplicowie ” zabrzmiały pierwsze takty poloneza. A uczniów do tańca poprowadzili: Lucyna Wojnowska – dyrektorka szkoły oraz Grzegorz Owsiński – nauczyciel wychowania fizycznego, pod którego nota bene czujnym okiem młodzież przez kilka ostatnich dni ćwiczyła układ choreograficzny.

– Atmosfera była podniosła,  zaś licznie przybyli na tę niecodzienną uroczystość rodzice, z dumą patrzyli na swoje pociechy.  To  był perfekcyjny polonez! – podkreśla Iwona Makowska – nauczyciel ZSTiO w Busku-Zdroju.

Jako pierwsza głos zabrała Lucyna Wojnowska – dyrektorka placówki. W imieniu dyrekcji, nauczycieli, a także pozostałych uczniów buskich szkół ponadgimnazjalnych, skierowała do młodzieży wiele ciepłych słów, obdarowując ich już wspomnianymi zegarami.

Tak ważną dla maturzystów uroczystość uświetnili swoim przybyciem znamienici goście m.in. Jerzy Kolarz – starosta buski czy Henryk Radosz- zastępca burmistrza Miasta i Gminy. Samorządowcy przekazali uczniom nie tylko życzenia, ale i kosze słodyczy, które jak podkreślili, mają  wzmocnić energię do dobrej, całonocnej zabawy.

Z kolei prowadzący uroczystość – przedstawiciele klasy  4TGK, podziękowali całej  dyrekcji szkoły, swoim wychowawcom: pani Aleksandrze Jędrosze, Renacie Lasi, Iwonie Makowskiej, Arturowi Lisowi, Małgorzacie Służalskiej oraz rodzicom.

Po ciepłym posiłku wszyscy bez mała ruszyli na parkiet, a tańce trwały do białego rana… /M.G./

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com