Zwyciężyli goście

0

W niedzielę 2 lipca w Uściszowicach odbył się III Turniej Plażowej Piłki Siatkowej – impreza, która z racji uczestników osiągnęła już rangę imprezy międzywojewódzkiej.
W turnieju wzięło udział 9 dwuosobowych drużyn reprezentujących: Przemyków, Opatowiec, Staszów, Piotrkowice I, Morawiany, Uściszowice I, Piotrkowice II, Czyżowice i Uściszowice II.
Siatkarze rywalizowali ze sobą w prawdziwie sportowej atmosferze, a emocje dodatkowo podgrzewała liczna publiczność. Dobrej zabawy nie zepsuł nawet deszcz, a pozytywne nastroje sprawiły, że zza chmur wnet wyjrzało słońce.
zwycięzcy_i_goście

Po widowiskowych meczach na podium stanęli:
1. Michał Wieczorek i Andrzej Tutak ze Staszowa
2. Jarosław Tomal i Rafał Kański z Opatowca
3. Mariusz Oracz i Michał Noga z małopolskiego Przemykowa
Medale i pamiątkowe dyplomy wręczał wójt Józef Zuwała w asyście Radosława Pietrzyka, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic.

piłka_plażowa
Warto dodać, że sportowe rozgrywki odbyły się na boisku wybudowanym w ramach projektu pn. „Zagospodarowanie przestrzeniu publicznej w obrębie stawu w Uściszowicach i Królewicach, gmina Bejsce”, realizowanego w ramach dział. 413 „Wdrożenie lokalnych strategii rozwoju”, w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Imprezę zorganizowało sołectwo Uściszowice i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic.

Sportowym rozgrywkom towarzyszył festyn dla całych rodzin. Najmłodsi mogli korzystać z kolorowych dmuchawców, dla amatorów dobrego jedzenia były smakołyki z grilla, a miłośnicy wędkowania licznie okupowali pobliski staw. Tu ciekawostka; jeden z siatkarzy, w ramach pomeczowego relaksu złowił karpia ważącego blisko 3 kg!
ryba_zwycięzca
Wspaniała atmosfera panująca tego niedzielnego popołudnia w Uściszowicach z pewnością była zasługą mieszkańców, którzy żywo zaangażowali się w organizację turnieju i wspólnej zabawy.
Zwieńczeniem wieczoru była zabawa taneczna.

Joanna Strączek-Dziabała

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com