Zwycięstwo buskich tancerzy

0

7-11 listopada 2018 r., w stolicy Macedonii – Skopje odbyły się Mistrzostwa Europy IDO Street Dance Show oraz Puchar Świata IDO Disco Dance i Hip Hop. Jak podaje oficjalnie International Dance Organization w Mistrzostwach  wzięło udział 915 tancerzy z 16 krajów.

image001

International Dance Organization (IDO) to największa i najbardziej prestiżowa oraz najstarsza organizacja taneczna na świecie, zajmująca się ruchem tańca nowoczesnego. Jej zasięg sięga od Europy po Azję, obie Ameryki, Afrykę i Australię. Zrzesza  prawie wszystkie kraje w tym m.in. 37 krajów europejskich. Organizuje Mistrzostwa poszczególnych kontynentów oraz Mistrzostwa Świata.

image002

Do Skopje pojechała reprezentacja łącznie 43 zawodników z Perfekta Dance, która działa przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Formacje wywalczyły awans i kwalifikację do startu w Mistrzostwach Europy, poprzez udział w krajowych eliminacjach na Mistrzostwach Polski w Warszawie w marcu 2018 r. Perfekta Dance jest licencjonowanym członkiem, a każdy tancerz posiada licencję zawodniczą  Polskiej Federacji Tańca, a także International Dance Organization.

W Macedonii wystartowały dwa buskie zespoły  w kategoriach : Disco Show do 11 lat – Formacja BSCK Perfekta Dzieci oraz Disco Show 12-15 lat – Formacja BSCK Perfekta Junior

Jako jedyne formacje z Polski reprezentowały kraj w Macedonii i nie zawiodły. Zespoły zaprezentowały się doskonale, co doceniło jury mistrzostw oraz publiczność. Tytuł Mistrza Europy IDO Juniorów zdobyła formacja Perfekta Junior, a tytuł Vice Mistrza Europy IDO formacja Perfekta Dzieci. Zespoły reprezentowały Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

Gratulujemy!

opr. UMiG Busko

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com