Został zamknięty w buskim sklepie. W nocy postanowił „poczęstować się” winem i piwem

0

Dzisiejszej nocy, buscy policjanci dostali zgłoszenie, że w jednym z pawilonów handlowych w mieście włączył się alarm. Po dojeździe na miejsce zastali nie tylko pracowników ochrony oraz kierowniczkę, ale i mężczyznę, który…chciałby już wyjść ze sklepu. Jak się okazało, mężczyzna został zamknięty wewnątrz po zakończeniu pracy przez personel. Kiedy się zorientował, że nie może opuścić budynku, postanowił popróbować wyrobów alkoholowych.

Alarm włączył się około godziny 3.00 w jednym z pawilonów handlowych na terenie Buska – Zdroju. Jak informuje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, po wejściu do sklepu, policjanci zauważyli siedzącego na klatce schodowej 40–letniego mężczyznę. Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego oświadczył, że będąc pod wpływem alkoholu w czwartkowy wieczór wszedł do marketu, schował się w mało uczęszczanym miejscu i zasnął. Gdy się obudził sklep był już zamknięty.

busko-sklep

– Korzystając z okazji, że wewnątrz już nie było nikogo postanowił popróbować wyrobów alkoholowych. Mundurowi przy mężczyźnie znaleźli otwartą butelkę wina, 4 otwarte piwa oraz jeden otwarty drink. Wszystkie napoje były już napoczęte. Ponadto stały obok niego jeszcze dwie nieotwarte puszki z piwem – tłumaczy rzecznik.

Łączną wartość skradzionego towaru oszacowano na kwotę prawie 40 zł. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, jak dodał nie przewidział, że nie można wyjść ze sklepu po jego zamknięciu.

Za kradzież artykułów spożywczych 40–latek będzie odpowiadał przed sądem, za co grozi mu wysoka grzywna. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com