Zniszczył urzędowe mienie

0

We wtorek stopniccy policjanci zatrzymali 21 – letniego mieszkańca gminy Tuczępy, którego podejrzewają o uszkodzenie elewacji budynku, przystanku autobusowego, tablicy informacyjnej oraz elementów ogrodzenia. Mężczyzna za pomocą farby namalował tzw. graffiti, uszkadzając tym samym mienie należące do Urzędu Gminy w Tuczępach. 

wandalizm - Tuczępu (1)

W ubiegłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek w gminie Tuczępy doszło do uszkodzenia mienia. Ktoś za pomocą farby w sprayu namalował na elewacji budynku, na przystanku autobusowym, na tablicy informacyjnej oraz na elementach ogrodzenia tzw. graffiti.

wandalizm - Tuczępu (2)

Właściciel mienia, Urząd Gminy w Tuczępach oszacował koszty naprawy na kwotę 5000 zł. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy. We wtorek wytypowali osobę, która może być odpowiedzialna za popełnienie tego przestępstwa. Policjanci odwiedzili 21 – latka w miejscu jego zamieszkania. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się, że to on namalował napisy.

wandalizm - Tuczępu (3)

Za zniszczenie lub uszkodzenie mienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz