Zmuszał młodszego kolegę do kradzieży

0

Wczoraj pińczowscy policjanci zatrzymali 17-latka, który grożąc 15-latkowi chciał zmusić go do dokonania drobnej kradzieży w sklepie samoobsługowym. Za taki czyn grozi mu kara nawet do 3 lat pobawienia wolności.
Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie jednej z placówek oświatowych spotkali się z młodszymi kolegami, którzy dopiero co pojawili się w szkole. Wówczas to 17-letni chłopak pod groźbą pobicia nakazał 15-latkowi ukraść coś dla niego w pobliskim sklepie. Małoletni odmówił wykonania polecenia, a o całym zajściu z zupełnie innych źródeł dowiedzieli się policjanci, którzy natychmiast zareagowali na takie zachowanie starszego ucznia. Jeszcze wczoraj został on zatrzymany. Przedstawiono mu również zarzut popełnienia poważnego przestępstwa, do którego nie przyznał się. Tłumaczył się, że wszystko było żartem z jego strony. Nie potrafił jednak przewidzieć jakie konsekwencje prawne może spowodować taki „żart”.
Policjanci nadal wyjaśniają szczegóły tego zajścia. 17-latkowi za czyn popełniony już pierwszego dnia nauki szkolnej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. D.S.
Źródło: KPP Pińczów

Udostępnij.

Dodaj komentarz