Zmiana szkoleniowca w Nidzie

0

Szybko i niespodziewanie. Tak przebiegła zmiana na fotelu trenera Towarzystwa Sportowego 1945 Nida Pińczów. Z tym stanowiskiem pożegnał się Cezary Ruszkowski, który od 2015 roku trenował pińczowskich zawodników. Jego miejsce zajął Robert Szczygieł i wiadomym jest już, że poprowadzi zespół do końca sezonu.

Zmiana była dość… nieoczekiwana, bo klub przez 22 kolejki tolerował poczynania trenera, który nie odnosił sukcesów z drużyną. Nida od 4 września, kiedy to na własnym boisku pokonała Lubrzankę Kajetanów, nie odnotowała zwycięstwa. W pewnym momencie coś musiało przeważyć szalę i z dnia na dzień, trzy dni przed kolejnym meczem, trener pożegnał się z klubem.

robert Szczygieł (1)

Nowy szkoleniowiec – Robert Szyczygieł jest pińczowskiej publiczności bardzo dobrze znany. Choćby ze względu, że kiedyś sam był zawodnikiem tego klubu. W swej trenerskiej karierze prowadził również Nidę (np. wówczas gdy grała w III lidze). Zmiana zaowocowała już w pierwszym spotkaniu rozegranym z nowym, choć sprawdzonym już trenerem. Nida wygrała wówczas z ŁKS Georyt Łagów 2:1 na własnym boisku. Kolejny, wyjazdowy mecz, co prawda nie poszedł już tak dobrze (3:1). Ale biorąc pod uwagę wysoką pozycję Czarnych Połaniec w tabeli ligowej, nie mogło być inaczej.

Zarówno kibice pińczowskiej  Nidy, jak i b-klasowego Strzelca Chroberz zastanawiali się, jak… więcej w najnowszym papierowym wydaniu “TP”

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com