Zderzyły się dwie „renówki”. Cztery osoby w szpitalu.

0

W Palonkach (gmina Busko-Zdrój) na skrzyżowaniu dróg zderzyły się dwa pojazdy – renault traffic i renault laguna. Groźny w skutkach wypadek miał miejsce 1. kwietnia. Dla jego uczestników bynajmniej nie był to primaaprilisowy żart.
Oficer prasowy buskiej komendy, Tomasz Piwowarski przedstawił wstępne ustalenia, co do przebiegu wypadku.
Wypadek1
-Ustaliliśmy, że 22-letni kierowca traffic a, wyjeżdżając z centrum wsi Palonki z drogi podporządkowanej prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy laguny poruszającej się od strony Skadli w kierunku Broniny. Doszło do zderzenia obu pojazdów – powiedział Piwowarski. -Przy okazji ujawniono, że 25-letni kierowca laguny nie był trzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 0,8 promila alkoholu – dodaje.

Wypadek3
Jak poinformował nas z kolei mł. bryg. Lis Marek z KP PSP w Busku-Zdroju, po najbardziej poszkodowaną pasażerkę jednego z pojazdów przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Kolejne trzy osoby, które były mniej poszkodowane, zabrały karetki pogotowia.

Wypadek2
Na miejscu pracowały ponadto trzy strażackie zastępy – dwa straży zawodowej z Buska oraz ochotnicy z Balic. Strażacy mieli pełne ręce roboty m.in. przy udrożnieniu drogi poprzez uprzątnięcie pozostałości powypadkowych oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

/kl/
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz