Zderzenie „osobówek” w Uciskowie

0

W niedzielne popołudnie, 12 marca, ok godz. 14.00  na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie wojewódzkiej relacji Busko-Zdrój – Nowy Korczyn, a dokładniej w Uciskowie (gm. Nowy Korczyn).

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Jak poinformował nas mł. bryg. Marek Lis, od niedawna pełniący funkcję rzecznika prasowego komendy, do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy  wprost z KP PSP Busko-Zdrój oraz dwie jednostki ochotnicze z KSRG – Nowy Korczyn i Stary Korczyn.

Na miejscu okazało się, że w zderzyły się dwa samochody osobowe, którymi podróżowały w sumie trzy osoby. Kierowcy sami wydostali się z pojazdu,  pasażerce skody musieli pomóc ratownicy. Ford częściowo znajdował się na poboczu, a jednym kołem w rowie. Z kolei skoda tarasowała jeden pas ruchu.

– W trakcie prowadzonych działań pogorszeniu uległ stan zdrowia dwóch kierujących pojazdami, dlatego też zostali oni przetransportowani przez załogę karetki do szpitala- dodał Lis. W takim przypadku cała trójka trafiła do szpitala.

Wstępne ustalenia policji dotyczące przyczyn wypadku mówią o tym, że kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej skodzie, dlatego najprawdopodobniej doszło do zderzenia pojazdów. /kl/

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com