Zdecydowanie za szybko! Poleciały prawa jazdy

0

W minioną środę policjanci pińczowskiej „drogówki” zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób zlekceważyli bezpieczeństwo swoje i innych. Wszyscy zostali ukarani wysokimi mandatami, otrzymali po 10 punktów karnych oraz stracili „prawka”.

Jak informuje Damian Stefaniec – rzecznik KPP w Pińczowie,  11 lipca podczas patrolu ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców:  41-letniego kierowcę renaulta, który w obszarze zabudowanym przekroczył  prędkość o 53 km/h, 69-latka prowadzącego mercedesa o 56 km/h oraz 20-latka ze Śląska, który swoim volkswagenem jechał z prędkością 120 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość  aż o 70 km/h.

Rzecznik przypomina, że policjanci nieustannie monitorują zachowania kierowców na drogach. W okresie wakacji, w sprzyjających warunkach pogodowo-drogowych, szczególne zagrożenie stanowi nadmierna prędkość. To ona jest główną przyczyną wszelkiego rodzaju zdarzeń drogowych, zwłaszcza przy wzmożonym ruchu turystycznym.

 – Funkcjonariusze ruchu drogowego przy użyciu videorejestratorów eliminują z jazdy tych, którzy naruszają przepisy w sposób szczególnie rażący. Dotyczy to przede wszystkim przekraczania dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie częstymi uczestnikami ruchu drogowego są również piesi i rowerzyści – dodaje. 

zdecydowanie za szybko

Udostępnij.

Dodaj komentarz