Zatrzymany za kradzież

0

Stopniccy policjanci zatrzymali wczoraj 50 – letniego mieszkańca województwa małopolskiego, którego podejrzewają o kradzież pieniędzy. Do zdarzenia doszło niespełna dwa tygodnie temu w gminie Stopnica. Nieznany wtedy mężczyzna wszedł do otwartego domu i zabrał 800 zł. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło niespełna dwa tygodnie temu w gminie Stopnica. Od domu do domu z prośbą o wsparcie finansowe chodził nieznany mężczyzna. Tam gdzie nie było nikogo, sprawdzał czy drzwi do domu są otwarte. W jednym przypadku wykorzystał okazję i wszedł do środka. Korzystając z nieostrożności gospodarza posesji, zabrał z jego domostwa 800 zł. 64 – letni pokrzywdzony o zaistniałym zdarzeniu powiadomił stróżów prawa. Policjanci od razu przystąpili do ustalania sprawcy. Wczoraj podejrzewali, że może on przebywać w Stopnicy. Funkcjonariusze zatrzymali 50 – letniego mężczyznę, którego podejrzewają o dokonanie kradzieży. Mieszkaniec województwa małopolskiego wcześniej już wchodził w konflikt z prawem. Wstępnie przyznał się do zarzucanego mu czynu.  

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do mieszkańców miast i wsi o zamykanie drzwi wejściowych do swoich domostw, nawet wtedy, kiedy wychodzimy tylko na chwilę. Każdą okazję są w stanie wykorzystać osoby nieuczciwe, aby wzbogacić się kosztem innych.   

Opr. TP/ KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com