Zatrzymany z narkotykami

0

Buscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali mieszkańca gminy Solec–Zdrój. 24–latek podejrzewany jest o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nim substancje, których posiadanie jest zabronione. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.105-69014
Do zatrzymania mężczyzny doszło w jednej z miejscowości w gminie Solec – Zdrój. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego buskiej komendy podejrzewali, że 24 – letni mężczyzna może mieć przy sobie środki odurzające. W sobotnią noc w trakcie patrolu zauważyli pojazd marki Audi, którym miał poruszać się 24–latek. Samochód został zatrzymany do kontroli drogowej. Uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie kierowcy. Podczas czynności kryminalni ujawnili przy mężczyźnie dwie zielone tabletki, zawiniątko z zawartością suszu roślinnego oraz woreczek foliowy z kryształkami i białym proszkiem o łącznej wadze 3 gramów. Wstępne badanie przy pomocy testera narkotykowego wykazało, że zabezpieczone tabletki to extazy, susz roślinny to marihuana, a biały proszek to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zabezpieczone substancje zostaną poddane dalszym badaniom. Jeżeli potwierdzi się, że są to narkotyki, mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Opr. TP
Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com