Zatrzymano podejrzanych o zabicie psa

1

Wczoraj pińczowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Za taki czyn grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczesnym popołudniem policjanci otrzymali informację o przestępstwie, do którego doszło w jednej z miejscowości w gminie Michałów. Kryminalni natychmiast podjęli działania w wyniku, których ustalili, że czynu mogło dopuścić się dwóch mężczyzn w wieku 34 i 40 lat. Pierwszy z nich został zatrzymany już kilkadziesiąt minut później. Mężczyzna przyznał, że faktycznie takie zajście miało miejsce i dokładnie wszystko opowiedział policjantom. Potwierdziło to przypuszczenia, że uśmiercenie zwierzęcia było przeprowadzone w sposób szczególnie brutalny. Znaleziono również zwłoki zwierzęcia i przedmioty, które posłużyły do jego zabicia. Zabezpieczone ślady pozwolą dokładnie odtworzyć przebieg zdarzeń i udział w nich poszczególnych osób.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Ten rodzaj przestępstwa jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3.

Opr. DS/ Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com