Zatrzymano 29-latka z Buska Zdroju. Mężczyzna może trafić na 3 lata do więzienia

0

Dzielnicowe z Buska-Zdroju zatrzymały 29-latka. Przy mężczyźnie znaleziono amfetaminę o wadze 22 gramów i marihuanę.

W piątek, 8 lutego dzielnicowe pełniące służbę na terenie Buska-Zdroju zauważyły na jednym z osiedli mieszkaniowych zaparkowany przed blokiem samochód marki Audi.

W aucie siedziało dwóch mężczyzn, w tym jeden którego policjantki podejrzewały o posiadanie narkotyków, a przy samochodzie stał trzeci mężczyzna. Dzielnicowe postanowiły wylegitymować te osoby. W trakcie czynności funkcjonariuszki przy 29-letnim kierowcy znalazły podejrzane substancje.

– Mężczyzna miał przy sobie 5 zawiniątek foli aluminiowej z zawartością białego proszku oraz 4 zawiniątka z suszem roślinnym. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że biały proszek to amfetamina o wadze 22 gramów, a susz roślinny to marihuana w ilości 8 porcji. Kierujący oraz towarzyszący mu mężczyźni zostali zatrzymani. Po wykonanych niezbędnych czynnościach zostali oni zwolnieni – informuje policja.

Zabezpieczone substancje trafią do dalszych badań laboratoryjnych. Jeżeli badania potwierdzą, że to narkotyki 29 – latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Dodaj komentarz