ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI

0

W miniony piątek (4 stycznia br.) kazimierscy kryminalni na terenie gminy Skalbmierz zabezpieczali pod 30 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. W trakcie realizacji czynności funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn 18 i 23-latka. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej podejrzewali, że 18 – letni mieszkaniec powiatu proszowickiego może posiadać narkotyki. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Policjanci w miniony piątek na terenie jednej z posesji w gminie Skalbmierz znaleźli przy nim dwa gramy suszu roślinnego zawiniętego w folię aluminiową, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Następnie kazimierscy kryminalni w tym samym dniu w ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Proszowicach dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 23-letniego mieszkańca gminy Skalbmierz mundurowi gdzie zabezpieczyli marihuanę o wadze około 30 gramów.

Podejrzewani zostali zatrzymani. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im  do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. ŁR

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej

Udostępnij.

Dodaj komentarz