Zatrzymani włamywacze

0

We wtorek stopniccy policjanci dostali zgłoszenie o rozboju i kradzieży z włamaniem, do której doszło w ubiegły czwartek w gminie Pacanów. Wczoraj policjanci zatrzymali 39 – letniego mężczyznę i jego 37 – letniego kolegę podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. Mężczyźni z domu zabrali m.in. lustro i fotele, a ponadto pozostałe meble zniszczyli. Za rozbój, kradzież z włamaniem oraz zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj dzielnicowi z Komisariatu Policji w Stopnicy otrzymali informację, iż w czwartek tj. 05 lutego 2017 roku na terenie gminy Pacanów doszło do kradzieży z włamaniem do domu. Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali pokrzywdzonego. Jak się okazało, w tym samym dniu w godzinach przedpołudniowych dwóch mężczyzn dokonało rozboju na pokrzywdzonym. W godzinach popołudniowych Ci sami mężczyźni wrócili i dokonali kradzieży z włamaniem oraz zniszczyli meble znajdujące się w pomieszczeniu mieszkalnym. Ponadto mężczyźni zabrali lustro, fotele, gumowce oraz wieszak na ubranie.

W toku dalszych czynności policjanci szybko ustalili sprawców tych czynów. Byli to mieszkańcy tej samej gminy. Funkcjonariusze pojechali do 39 – latka, gdzie zastali go wraz z kolegą. Po przeszukaniu ich mieszkań, mundurowi ujawnili skradzione przedmioty. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, noc spędzili w policyjnej celi. Dzisiaj będą składać wyjaśnienia w tej sprawie.

Mieszkańcom gminy Pacanów grozi teraz kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą za rozbój, kradzież z włamaniem oraz zniszczenie mienia.

Opr. JK
Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com