Zatrzymani po pobiciu

0

Soleccy policjanci w niedzielę zatrzymali cztery osoby podejrzane o pobicie. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, w okolicy przystanku autobusowego w gminie Nowy Korczyn. Czterech mężczyzn przyznały się do winy. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Pacanów w wieku od 18 do 20 lat. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Zdarzenie miało miejsce w gminie Nowy Korczyn, w okolicy jednego z przystanków autobusowych. W nocy z soboty na niedzielę między poszkodowanymi, a sprawcami doszło do sprzeczki w okolicznym barze. Poszkodowani nie chcąc jej kontynuować, wsiedli w samochód i odjechali. Sprawcy udali się za nimi i napotkali na przystanku autobusowym. Jeden ze sprawców ręką wybił szybę w zaparkowanym aucie. Pomiędzy dwoma mężczyznami, a grupą doszło do wymiany zdań. W jej wyniku 19 i 21 latek zostali zaatakowani przez napastników. Mężczyźni byli uderzani rękami i kopani po całym ciele. W wyniku odniesionych obrażeń, jeden z nich został przewieziony do szpitala. Tam okazało się, że 21 – latek ma uraz głowy. Więcej szczęścia miał młodszy z poszkodowanych, który doznał tylko ogólnych potłuczeń. Wezwani na miejsce policjanci, zabezpieczyli na miejscu zdarzenia zebrane ślady oraz rozpytali świadków zajścia.

Na podstawie zeznań pokrzywdzonych oraz poczynionych ustaleń, śledczy wytypowali osoby mogące mieć związek z pobiciem. W niedzielny poranek tuż po zdarzeniu funkcjonariusze dotarli do czterech osób podejrzewanych o pobicie. Byli to mieszkańcy gminy Pacanów w wieku od 18 do 20 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawili wszystkim zarzut pobicia. Cztery osoby przyznały się wstępnie do winy.

Za udział w pobiciu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. JK
Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz