Zatrzymali niepełnoletniego, nietrzeźwego kierowcę

0

Policjanci pińczowskiej komendy w nocy z piątku na sobotę zatrzymali do kontroli drogowej młodzieńca, który jak się okazało nie dość, że z racji wieku nie mógł mieć uprawnień do kierowania pojazdami, to jeszcze był w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn odpowie jednak jak osoba dorosła, a grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Patrol Policji czuwający piątkowej nocy nad bezpieczeństwem mieszkańców gminy Złota w jednej z tamtejszych miejscowości ok. 23.00 natknął się na osobowego Opla, którego kierowca nie zareagował na sygnały do zatrzymania pojazdu. Jadąc środkiem jezdni ignorował nakaz zatrzymania się, wydawany przez policjantów. Zrobił to dopiero po przejechaniu kilku kilometrów. Zaraz potem mundurowi przekonali się jaka była przyczyna próby uniknięcia kontroli. Za kierownicą zastali nietrzeźwego siedemnastolatka. Mimo tego, że nie miał uprawnień do kierowania to całkiem niedawno zakupił sobie samochód, który nie był dopuszczony do ruchu drogowego i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Te wszystkie „szczegóły” nie przeszkadzały jednak młodzieńcowi wybrać się do znajomych, z którymi jak tłumaczył, świętował urodziny jednego z nich. W jego przypadku powrót do domu po alkoholu też nie stanowił żadnego problemu.

Na miejscu byli jednak policjanci, którzy wyeliminowali tego kierowcę z ruchu. Teraz oprócz kar finansowych i zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Funkcjonariusze o zajściu powiadomili już jego rodziców, a o zachowaniu niepełnoletniego dowie się również Sąd Rodzinny i Nieletnich w Pińczowie.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com