Zatruł się środkiem odurzającym

0

Wczoraj pińczowscy kryminalni zabezpieczyli substancje, która może okazać się dopalaczem. Wypalony środek przez małoletniego chłopca prawdopodobnie spowodował u niego zatrucie.

Wczoraj popołudniu policjanci otrzymali informację o zatruciu 15 – latka, do którego doszło prawdopodobnie po wypaleniu przez niego substancji niewiadomego pochodzenia. W czasie gdy ratownicy medyczni udzielali mu niezbędnej pomocy kryminalni ustalili, że substancję wypalił w towarzystwie dwóch innych młodych chłopców w wieku 16 i 17 lat. Im na szczęście nic nie dolegało. Okazało się jednak, że to jeden z nich poczęstował pozostałych kolegów szkodliwym środkiem.
W wyniku dalszych czynności w domu poszkodowanego 15-latka znaleziono porcję substancji, która może być dopalaczem. Teraz trwa sprawdzanie co to dokładnie za substancja oraz jak młodzi ludzie weszli w jej posiadanie.
Sprawą nieletnich niewątpliwie zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. 17 – latek może odpowiadać przed prawem jak osoba dorosła.
Za przestępstwo posiadania nielegalnych środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś udzielanie ich małoletniemu jest zagrożone karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy po raz kolejny o zagrożeniach jakie niosą narkotyki i dopalacze. Te drugie są szczególnie niebezpieczne ze względu na fakt, że nie wiadomo co dokładnie zawierają w swoim składzie i jak zadziałają na konkretny organizm. Już jedno zażycie takich środków może prowadzić do śmierci lub trwałej utraty zdrowia.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz