Zatańczyli poloneza w „Soplicowie” (foto)

0

Studniówek czar, czyli poloneza czas zacząć
W sobotę, 21 stycznia ruszył buski sezon studniówkowy. W tym dniu, na balu maturalnym bawili się uczniowie aż dwóch szkół ponadgimnazjalnych z Buska-Zdroju.  Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki  bawili się w popularnym Pałacu w Konarach.  Zaś ich koledzy z  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  im. Kazimierza Wielkiego na miejsce swojego balu wybrali Dworek Soplicowo.

Zatańczyli poloneza w „Soplicowie”
Raz, dwa, raz, dwa  – próba mikrofonu. Ok, wszystko działa.  Wybiła godzina 19.00… Pora, aby maturzyści z „budowlanki” rozpoczęli jeden z najważniejszych balów w życiu – studniówkę.

budowlanka092
Nie mogło być inaczej, musi się ona rozpocząć od spokojnego, dostojnego tańca, jakim jest oczywiście polonez z „Pana Tadeusza”.  A gdy brzmi jeszcze w Dworku Soplicowo? To dopiero połączenie! 

budowlanka082W pierwszej parze, jak co roku, kroczyła Lucyna Wojnowska. Tuż za nią abiturienci szkoły. Wszyscy eleganccy. Panie w pięknych sukienkach, idealnie dobranych. Panowie nonszalanccy, w ciemnych garniturach. Liczne figury w „chodzonym” wywarły wrażenie na wszystkich przybyłych, dlatego też brawami maturzyści byli nagradzani co rusz.
budowlanka075

Gdy takty poloneza ucichły głos zabrała dyrektor szkoły. – To najpiękniejszy i najbardziej wyczekiwany bal młodości. Kojarzy się z dorosłością, wytwornością, ale i odpowiedzialnością. To jedyny i niepowtarzalny wieczór, który oprócz zabawy skłania do wspomnień i do chwili refleksjimówiła Lucyna Wojnowska.

budowlanka100
Zgodnie ze zwyczajem panującym w „budowlance”, na balu studniówkowym maturzystów obdarowuje się upominkami. W tym roku uczniowie z IV TA, IV TGH, IV TK oraz liceum ogólnokształcącego dla dorosłych otrzymali „magiczne kalendarze”.

Kalendarz to symbol czasu. Życzę, aby nie zabrakło wam czasu do solidnego przygotowania się do egzaminu dojrzałości – mówiła dyrektor.

Najlepsze życzenia do maturzystów skierowała także Ewa Waryło – przewodnicząca komitetu studniówkowego. W podziękowaniu za przygotowanie tak pięknej studniówki, panią Ewę obdarowano bukietem kwiatów.

budowlanka112
To jednak nie koniec dobrych słów jakie popłynęły do młodzieży. Andrzej Gądek- przewodniczący Rady Powiatu, Stanisław Klimczak – wicestarosta buski oraz burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora wraz z małżonką, specjalnie przybyli do Dworku Soplicowo, aby życzyć młodzieży jak najlepiej zdanej matury. Podarowane „słoniki szczęścia” mają im w tym pomóc. Z kolei wielkie kosze słodyczy zarówno od włodarzy powiatu jak i gminy mają osłodzić naukę.
Młodzież nie została dłużna i podziękowała swoim wychowawcom i rodzicom za trud wychowania.
Dla rozluźnienia stresu przedmaturalnego uczniowie przedstawili kilka rad i wskazówek, które pomogą zdać dobrze maturę. O czerwonej bieliźnie, podwiązce czy kopniaku na szczęście – wiedzieli wszyscy. Hitem jednak okazało się złapanie za kolano pani dyrektor! – zgodnie z przesądem przynosi to mega szczęście podczas egzaminu dojrzałości.„Moi Drodzy, jeśli trzeba będzie, to moje kolana są do waszej dyspozycji!” – odparła żartobliwie dyrektor ZSTiO Lucyna Wojnowska.

budowlanka126
Po oficjalnej części wszyscy udali się na smaczny obiad i pyszny tort podarowany od rodziców. Tańce, do których przygrywał zespół „Index” trwały do białego rana!
Drodzy maturzyści! Zespół „TP” życzy Wam połamania piór na maturze!

E.Tomf

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com