Zapomniał powiedzieć koledze, że zażywał marihuanę

0

Wczoraj pińczowscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mieszkańca Kielc podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz kierowanie samochodem będąc pod ich wpływem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszego wieczora stróże prawa podjęli czynności wobec kierowcy i pasażera jednego z aut przemierzających pińczowskie drogi. Podczas kontroli mężczyźni zaczęli się dość nerwowo zachowywać. Ponadto funkcjonariusze natychmiast wyczuli woń marihuany od kierującego. Po chwili okazało się, że intuicja ich nie zawiodła. Kierowca posiadał przy sobie susz roślinny w ilości ok. 2 gramów. Mężczyzna przyznał, że to marihuana, którą zażywał też rano. Jak stwierdził, o tym szczególe zapomniał powiedzieć koledze, właścicielowi samochodu, który poprosił go, aby kierował jego samochodem, gdyż sam wcześniej stracił uprawnienia.

22-latkowi pobrano krew do badań laboratoryjnych. Jeśli potwierdzi się, że kierował pod wpływem środka odurzającego, podobnie jak jego kolega, utraci uprawnienia do kierowania. Będzie mu też groził zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności, w tym do 3 lat za posiadanie zabronionych środków odurzających.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz