Zaplanowana rewitalizacja części zdrojowej

0

W poprzednim wydaniu „TP” wspominaliśmy o tym, że pełną parą ruszyła rewitalizacja zdrojowej części miasta, pokazując już pierwsze jej efekty. Tym razem przedstawimy kolejne zadanie, które wchodzi w skład tego ogromnego, bo wycenionego na ponad 35 mln złotych projektu.

Było już o łącznikach ul. Grotta z ul. 1.Maja, a teraz czas przedstawić wizję kolejnych robót – przebudowę ul. gen. F. Rzewuskiego, alei Topolowej oraz budowę łącznika pieszo-jezdnego łączącego ul. gen. F. Rzewuskiego z ul. Rokosza. Przetarg na realizację tych zadań jest już rozstrzygnięty, a jak udało nam się ustalić, prace ruszą najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zakres robót jest spory, bowiem dotyczy w sumie trzech odcinków. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej od budowy kanalizacji deszczowej, czy wykonania podziemnej linii oświetlenia parkowego. Jeśli w tym roku pozwolą na to warunki pogodowe wykonawca poprowadzi także inne prace ziemne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ulice Rzewuskiego i Topolowa obecnie pokryte są masą bitumiczną i mają formę uliczną. Po przebudowie zamienią się w formę alei spacerowych, deptaków. Zmieni się ich układ geometryczny, ale i nawierzchnia. Co należy podkreślić, zostaną one dostosowane do korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne. Chodzi m.in. o jednakowy poziom nawierzchni, czy wykorzystanie uszlachetnionych kostek bezfazowych. Na wspomnianych odcinkach pojawi się także nowe oświetlenie parkowe. Jako, że będzie to oświetlenie LED – będzie nowocześnie, energooszczędnie i pięknie. Pięknie również za sprawą nowych nasadzeń – drzew, krzewów i kwiatów.
Jeśli chodzi o przebudowę ul. Rzewuskiego, ta prowadzona będzie na odcinku ok. 425 metrów i będzie najbardziej zaawansowana spośród wyznaczonych do realizacji odcinków. Choćby dlatego, że trzeba będzie wykonać tutaj kanalizację deszczową na niemal całej jej długości. Ponadto wykonać należy przepust drogowy i czyszczenie rowu. Dopiero potem wykonawca zabierze się za bardziej „efektowne” wizualnie prace takie jak brukowanie, czy montaż lamp oświetleniowych.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Planowana jest tu… więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz