Zakochani w jazzie ( foto)

0

„Magiczny weekend”, „Jazzowa uczta”, „Niebotyczne doznania”… – to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych tuż po zakończeniu 14. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.
Cykliczna impreza odbyła się w weekend 2 – 4 listopada przyciągając do nadnidziańskiego miasteczka liczne grono miłośników jazzu. Jak zwykle nie zawiedli się. Organizatorzy muzycznej uczty zadbali o wyrafinowane gusta widowni zapraszając do Pińczowa najznakomitszych artystów.
D96C3819
„Na scenie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyły się 4 koncerty, z których każdy był oddzielnym i niepowtarzalnym wydarzeniem, dającym publiczności olbrzymią dawkę muzycznych emocji” – opowiada Iwona Senderowska, dyrektor PSCK.
14. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie jak zwykle uroczyście otworzył Artur Dutkiewicz, dyrektor artystyczny koncertu, w towarzystwie dyrektor Iwony Senderowskiej, a całość, z właściwym sobie urokiem poprowadził redaktor Leszek Ślusarski z Radia Kielce.

Dla jazzowej widowni zagrali: Rafał Sarnecki Quintet, Artur Dutkiewicz, Adam Kowalewski, Krzysztof Dziedzic i Tomasz Grzegorski z programem „Tribute to Tomasz Szukalski”, Piotr Rodowicz Quartet „Mingus Mingus”, a zwieńczeniem niedzielnego wieczoru był niezwykle ciepły i nastrojowy koncert w wykonaniu Sibel Köse Quartet. Artystka bisowała aż dwa razy…
D96C3841
„Ach, co to był za wieczór…” – mówiła z rozrzewnieniem Ania, pińczowianka, która już od lat 14 przychodzi na Zaduszki Jazzowe. Zachwyty pani Ani zgodnie podzielali inni uczestnicy imprezy.
Wydarzeniem towarzyszącym 14. Zaduszkom Jazzowym w Pińczowie była „Jesienna akademia jazzu w Pińczowie” – warsztaty wokalne i gitarowe dla młodych muzyków, które uzyskały dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018.
Patronat honorowy nad imprezą sprawował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Świętokrzyski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.
D96C3944
„Zostawiamy Państwa z piękną muzyką w głowach” – mówił na zakończenie koncertów dyrektor artystyczny Artur Dutkiewicz i jestem przekonana, że gra ona do dziś.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com