Zagrali o Puchar Burmistrza

0

Pięć drużyn wzięło udział w VIII już Wiosennym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyce. Młodzi piłkarze reprezentowali Samorządową Szkołę Podstawową nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, Szkołę Podstawową nr 1 w Pińczowie, Szkołę Podstawową w Michałowie, Szkołę Podstawową w Stępocicach oraz oczywiście Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Działoszycach.received_1965068100391782Impreza sportowa odbyła się 12 kwietnia w działoszyckiej hali sportowej. Wszystkich zawodników powitała dyrektor ZS w Działoszycach Marta Nowak po czym oficjalnie rozpoczęto turniej. Drużyny grały systemem „każdy z każdym” i podkreślić trzeba, że wszystkie spotkania były niezwykle emocjonujące, a poziom gry dość wysoki i wyrównany. Świadczy o tym chociażby fakt, że trzy drużyny nie przegrały żadnego meczu, a kolejność pierwszych trzech miejsc wynikała jedynie z bilansu bramkowego.

received_1965068063725119
Oto, jak przedstawiała się ostateczna klasyfikacja:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie
2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej
3. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Działoszycach

received_1965067937058465Tytuł najlepszego zawodnika otrzymała Zosia Porada z Działoszyc, zaś najlepszym strzelcem okrzyknięto Wiktora Banasika, szóstoklasistę z SP nr 1 w Pińczowie.
Trzem najlepszym zespołom okazałe puchary wręczył burmistrz MIG Działoszyce Zdzisław Leks. Pozostałe teamy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gospodarz gminy pogratulował piłkarzom sportowych umiejętności i zdrowej rywalizacji. Kilka słów do wszystkich zebranych skierowała też dyrektor Zespołu Szkół. Marta Nowak podziękowała za przybycie na turniej tak uczniom, jak i opiekunom drużyn, a potem zaprosiła wszystkich na przyszłoroczne rozgrywki.
Ciekawym akcentem turnieju była pogadanka na temat bezpieczeństwa. Asp. Tomasz Borzęcki z KPP w Pińczowie opowiedział młodzieży o funkcjonalności aplikacji mobilnej Moja Komenda, a potem przestrzegł przed różnego rodzaju uzależnieniami.

J.S.-D.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com