Zachęcali do czytelnictwa

0

„Jak nie czytam, jak czytam” – to nazwa akcji, którą zorganizowała biblioteka szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju, a właściwie działający w niej asystenci biblioteczni.
Kilka ciekawych imprez czytelniczych sprawiło, że do szkolnej biblioteki wstąpili nawet Ci, którzy zwykle omijają to pomieszczenie. Dlaczego? Było po postu ciekawie.

biblioteka3
-W ramach święta biblioteki mieliśmy wiele atrakcji. Na początek zaprezentowaliśmy nasz księgozbiór, który w ostatnim czasie zdecydowanie się wzbogacił, a to poprzez zakup dofinansowany z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu do uczniów trafi 716 nowych i pachnących drukiem egzemplarzy – mówi Halina Szczepanik Woźniak, bibliotekarka w ZSP nr 1.
biblioteka1
To jednak dopiero początek. 1 czerwca, równo o godz. 10.00 rozpoczął się maraton czytania. Na spotkanie ze stałymi czytelnikami i nie tylko zaprosili członkowie Klubu Asystentów Bibliotecznych. W ten sposób, w sumie kilkudziesięciu uczniów zebrało się w szkolnej auli, gdzie jedni czytali fragmenty swoich ulubionych książek, a drudzy ich słuchali.
biblioteka2
– To niezwykle ważne działanie. Wielokrotnie, po takim czytaniu, do biblioteki zaglądali kolejni nowi czytelnicy, zainteresowani, zaciekawieni, a czasem poruszeni zasłyszanym fragmentem. Gro z nich zostaje zwykle na dłużej – podkreśla bibliotekarka.

W bibliotece asystenci przygotowali też wystawę poświęconą twórcom nagrodzonym literacką Nagrodą Nobla. Z kolei w holu przed biblioteką, odbył się kiermasz używanych książek. -Zebraliśmy od uczniów ponad pięćdziesiąt egzemplarzy książek. Następnie wymieniali się oni i w ten sposób wzbogacili swój domowy księgozbiór- uściśla pani Halina.
biblioteka4
Pierwszego czerwca bibliotekę szkolną odwiedziło w sumie 217 uczniów i nauczycieli. Każde wejście było skrupulatnie zanotowane.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com