Za zdrowie Pań!

0

Miniony weekend obfitował w rozliczne imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Świętowały mieszkanki całego Ponidzia. Mniejsze lub większe uroczystości odbyły się w kilkudziesięciu miejscowościach; nie sposób tu zliczyć ich wszystkich. Świętowano na różne sposoby. Koncerty, kwiaty, słodkie poczęstunki, lampka wina, wyśmienite torty, spotkania z teatrem i kabaretem, a nawet sport – panowie z Ponidzia dwoili się i troili, by podkreślić szczególny charakter 8 marca.

Panie z Pińczowa, skupione wokół Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury w swoje święto postanowiły pojechać „w szpilkach do teatru”. Kilkudziesięcioosobowa grupa uroczych kobiet obejrzała spektakl zatytułowany „Nożyczki” w kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Sztuka, jak i cały wyjazd spotkały się z bardzo ciepłymi recenzjami.

W sobotnie popołudnie udane imprezy odbywały się w wielu podpińczowskich miejscowościach. Mieszkanki sołectw przyjmowały życzenia od panów, z kwiatami przybywali także lokalni samorządowcy.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się sportowym akcentem. Biegacze z grup Biegnę Ale Dokąd BAD i 5 Sów Run Team Pińczów oraz POKSTiR dla pińczowianek i nie tylko zorganizowali 3 –kilometrowy marszobieg z różą, pączkiem i kawą w tle. Miłą  niespodzianką było losowanie atrakcyjnych upominków ufundowanych przez lokalnych przedsiębiorców, a atrakcją dodatkową były przejażdżki z Wolną Grupą Motocyklową Ponidzie. Po południu zaś impreza z terenów OSiR przeniosła się do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Zabawę zainicjowało gromkie Sto Lat w wykonaniu posłów: Krystiana Jarubasa i Michała Cieślaka, burmistrza Włodzimierza Baduraka, radnych: Zdzisława Woźniaka, Krzysztofa Wąsika i Kazimierza Klasińskiego oraz sekretarza Marcina Kozłowskiego. Koncert rockowej grupy The Harpagans dodatkowo podkręcił temperaturę spotkania, którego kulminacją było spotkanie w sali teatralnej przy kawie, ciastku i znakomitym programie kabaretowym w wykonaniu aktorów Teatru Ciut Frapującego. Oczywiście nie zabrakło pięknych kwiatów dla wszystkich kobiet.

Kazimierzanie dla swoich Pań przygotowali specjalny koncert, zatytułowany „Moje jedyne marzenie”, podczas którego wokalistki przygotowane przez Kazimierski Ośrodek Kultury wykonały najpiękniejsze i najpopularniejsze melodie znane chyba wszystkim. Zanim jednak zabrzmiała pierwsza z nich, na deskach KOK pojawili się przedstawiciele władz samorządowych; burmistrz Adam Bodzioch, przewodniczący Rady Miejskiej Wacław Piwudzki oraz dyrektor KOK Czesław Kowalski, którzy przekazali solenizantkom piękne życzenia okraszone okazałym tortem. Tradycyjne Sto Lat w wykonaniu wszystkich obecnych mężczyzn było miłym dodatkiem.

W bogatym programie imprezy znalazły się sentymentalne dziś fragmenty nagrań PKF ukazujące święto kobiet w czasach PRL, a potem wspomniane już solistki KOK zabrały wszystkich w muzyczną podróż. W dowcipnym przedstawieniu wystąpiła Grupa Teatralna Apropo, a z folkowym repertuarem zaprezentowały się Gabułtowianki. Ciekawy repertuar specjalnie na Dzień Kobiet przygotowali kazimierzanie z Klubu Seniora, a wisienką na torcie był recital operowy Justyny Odon. Całość zwieńczył koncert zespołu Respect.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz