Za nieco ponad rok „budowlanka” zmieni oblicze

0

  „Budowa nowego budynku kształcenia zawodowego, budowa boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni, dobudowa do hali sportowej siłowni oraz wymiana posadzki sportowej, remont warsztatów na potrzeby szkolnictwa zawodowego, zakup wyposażenia do celów dydaktycznych” – to nazwa dużego zdania, którego podjął się powiat buski. Realizacja całego projektu będzie kosztowała grubo ponad 15 milionów! Dofinansowanie z RPO WŚ  będzie wynosić 75% wydatków kwalifikowanych, zaś powiat buski ze swojej puli będzie musiał dorzucić prawie 4 miliony.
Podpisanie_budowlanka_1
31 lipca 2017 r., w starostwie powiatowym w Busku-Zdroju została podpisana umowa z wykonawcą, który będzie realizował część pierwszą zadania. Na tę okazję specjalnie do Buska przybył marszałek województwa świętokrzyskiego – Adam Jarubas.  – Jedna z największych tego typu inwestycji, bardzo dobrze przygotowany projekt, przemyślany… – mówił marszałek.
Firma z Bilczy, która będzie prowadziła roboty budowlane, została wybrana spośród  3 ofert, które wpłynęły w drodze przetargu.  Wybrana oferta opiewała na kwotę 12 489 000,00 zł. Budowlańcom na prowadzenie robót dano czas do 30 września 2018 r. Do tego terminu przy ul. Kusocińskiego  będzie musiał powstać nowy, trzykondygnacyjny budynek, który będzie połączony z warsztatami ZST-I oraz halą PMOS. Równocześnie wspomniane warsztaty zostaną poddane remontowi, a w hali sportowej zostanie wymieniona  podłoga sportowa oraz dobudowana siłownia.  Przy całym kompleksie dydaktycznym zaprojektowano również zewnętrzne boisko wielofunkcyjne.
Podpisanie_budowlanka_wszyscy
Na drugą część projektu ( nowoczesne wyposażenie kompleksu szkolnego)  dopiero zostanie wyłoniony wykonawca.
Przypominamy. Dotychczas  młodzież z Zespołu Szkól Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju uczyła się w dwóch oddalonych od siebie budynkach. Szkoła nie miała także zaplecza sportowego. To wszystko ma się zmienić już w przyszłym roku, gdy  przy ul. Kusocińskiego powstanie nowy obiekt.
Jak podkreślał starosta podczas podpisania umowy, wszyscy będą dokonywać wszelkich starań, aby młodzież mogła zacząć jak najszybciej naukę w nowej placówce.
Warto również zaznaczyć, że z  wyremontowanych warsztatów będą również korzystać uczniowie z „mechanika”.  IMG_4292
–  Szczególne podziękowania składam marszałkowi. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy podpisać tę umowę i że będziemy realizować to zadaniemówiła dyrektor „budowlanki” Lucyna Wojnowska.    

 E.Tomf

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com