Za kwotę 106 tysięcy złotych oferowała leczenie w Chinach

0

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 28-latkę, która po rzekomym wyleczeniu się w Chinach miała pomóc mieszkance powiatu skarżyskiego w uzyskaniu podobnego leczenia onkologicznego dla jej męża. 28-latka wyłudziła w ten sposób ponad 100 tys. zł. W minioną sobotę usłyszała zarzut oszustwa i została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy. 

Cała sytuacja miała swój początek pod koniec września. Wtedy to do policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu skarżyskiego, która przypuszczała, że może być oszukiwana przez mieszkankę powiatu kazimierskiego. Policjanci od razu przyjrzeli się tej sprawie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 28-letnia kobieta najpierw utrzymywała wśród swojej rodziny, że jest ciężko chora. Dzięki temu dostawała od krewnych pieniądze na specjalne leczenie w Chinach. Kobieta jednak zamiast do Chin pojechała do Krakowa, a po powrocie twierdziła, że została wyleczona. O tym fakcie dowiedziała się jedna z mieszkanek powiatu skarżyskiego, która szukała pomocy dla chorego męża. 28-latka utrzymywała, że zorganizuje takie leczenie w Chinach, w czym pomagał jej 60-letni znajomy podając się za lekarza. Łącznie poszkodowana przelała na wskazany rachunek bankowy ponad 106 tys. zł.

Policjanci kobietę oraz jej znajomego zatrzymali w miniony piątek. 28-latka w sobotę usłyszała zarzut oszustwa, za co grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto kobieta decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy.

 KWP w Kielcach

Udostępnij.

Dodaj komentarz