Za „kółkiem” bez uprawnień

0

Dzisiaj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 46-letnią mieszkankę Pińczowa, która pomimo braku uprawnień do kierowania przywiozła swojego syna do….komendy na przesłuchanie. Sprawa trafi do sądu, który może orzec wysoką karę grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Policjant ruchu drogowego w pobliżu swojej jednostki spostrzegł samochód, który na jego oczach zatrzymał się na parkingu dla interesantów. Zza kierownicy wysiadła kobieta, o której wiedział, że nie posiada prawa jazdy. Wiedział o tym ponieważ już kilkukrotnie podejmowano wobec niej czynności w związku z wykroczeniem kierowania pomimo braku stosownych uprawień. Wcześniej kończyły się one z reguły grzywną w postaci mandatu karnego. Z uwagi na brak skutków takiego oddziaływania tym razem sprawa trafi do sądu, a jej samochód zgodnie z przepisami kodeksu drogowego został z holowany na policyjny parking.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kobieta została już przesłuchana. Tłumaczyła, że nie posiada uprawnień, gdyż nie potrafi kierować samochodem wyposażonym w manualną skrzynię biegów, a w ośrodkach egzaminowania kierowców tylko takie auta są dostępne dla starających się o prawo jazdy. Z samochodu natomiast musi korzystać, aby dojeżdżać do pracy, a w razie konieczności podwozić syna np. do komendy.

Niestety prawdopodobnie do tej pory kobiecie nie przyszło do głowy, że może nauczyć się jeździć każdym typem samochodu na kursie dla kierowców. Teraz grozi jej kara wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie
http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com