Z piłką ręczną na piasku…

0

To z pewnością było pierwsze takie wydarzenie w Busku-Zdroju, a najprawdopodobniej i w województwie! W upalną niedzielę, 25 czerwca na terenach przy skateparku odbył się I Turniej Piłki Ręcznej plażowej mężczyzn.

„Słoneczny Handball”, którego  organizatorem był Klub Handbalove Busko otworzył oficjalnie m.in. marszałek województwa świętokrzyskiego. A na znak, że zawody czas zacząć rzucił piłkę w stronę zawodników.  – Wspaniała impreza, pasja, sport, efektowne akrobacje na piasku – wyliczał marszałek Jarubas podczas turnieju.

SONY DSC
Na liście przybyłych oficjeli znaleźli się także starosta buski – Jerzy Kolarz oraz burmistrz Buska-Zdroju – Waldemar Sikora. Jak powiedział włodarz gminy, w planach jest rozbudowa kompleksu mieszczącego się przy Kusocińskiego. Konkretniej precyzując, jest zamysł, aby stworzyć profesjonalne boisko do gry piłki ręcznej plażowej. To z pewnością była dobra informacja dla  wszystkich miłośników „szczypiorniaka”.
Na boisku zagrały drużyny z Krakowa, Kielc, Skawiny, Bochni i rzecz jasna  gospodarze – HLB Buskowianka.

SONY DSC

– Turniej miał na celu promocję piłki ręcznej w naszym mieście i pokazanie jej w zupełnie innej formie. Poprzez organizację tego wydarzenia chcieliśmy, żeby mieszkańcy Buska  zintegrowali się z drużyną HLB Buskowianką, co chyba nam się udało patrząc na frekwencję podczas turnieju i czynny udział mieszkańców w zabawach i konkursach – mówił  przedstawiciel zarządu buskiego klubu sportowego.

Emocji nie brakowało, a pragnienie gasiła oczywiście Buskowianka.  Jak powiedział podczas turnieju Gerard Jakubowski – rzecznik prasowy Uzdrowiska Busko S.A. , to spektakularne i jedyne tego typu wydarzenie na pięknych terenach.

SONY DSC
Jak zauważył rzecznik Jakubowski, Klub Handbalove Busko to także drużyna HLB Buskowianka, z którą Uzdrowisko Busko S.A współpracuje.
Skoro jesteśmy przy temacie drużyny, trzeba nadmienić, że zespół w tym roku będzie próbował swoich sił już na wyższym szczeblu i z nowym trenerem… Rąbka tajemnicy uchylimy w najbliższych wydaniach „TP”.

E.T.

Udostępnij.

Dodaj komentarz