Z myślą o seniorach

0

Prowadzone są prace remontowe w budynku po byłej pralni chemicznej przy ulicy Różanej 2, gdzie mieścił będzie się Klubu Seniora.
W lokalu od strony zachodniej powstanie sala główna, gimnastyczna, komputerowa, zaplecze, pokój socjalny, toalety i szatnia, a od strony północnej 2 pokoje dla grup środowiskowych.
W ramach prac remontowych wymienione będą drzwi zewnętrzne i wewnętrzne oraz okna. Posadzki wyłożone zostaną płytkami. Wykonane będą podwieszane sufity, gładzie gipsowe na ścianach (które zostaną pomalowane) i panele podłogowe. Wymianie ulegnie pokrycie dachu, wykonane będą też obróbki blacharskie i orynnowanie dachu.Na zewnątrz obiektu wyremontowane zostaną schody, powstanie podjazd dla osób niepełnosprawnych.

klub_seniora2
Przeprowadzona zostanie wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, CO i elektrycznej.
Termin zakończenia prac planowany jest w listopadzie br.
Większość środków przeznaczonych na remont budynku pokrywa gminny budżet, a dofinansowanie zadania w wysokości 149.946 zł pochodzi z projektu przygotowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, który przeszedł pozytywną ocenę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

EHR/ UMiG Busko

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com