Z dziennikarzem w bibliotece

0

W ramach projektu „Spotkania autorskie” dofinansowanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czytelnicy z Kazimierzy Wielkiej i okolic mogą uczestniczyć w bardzo ciekawych spotkaniach z równie ciekawymi ludźmi. Ostatnio kazimierską książnicę bardzo ulubili sobie dziennikarze.

czejarek

Kilka miesięcy temu z czytelnikami rozmawiał Jarosław Kret, a ostatnio znany dziennikarz radiowy, którego głos kojarzy się najbardziej z „Sygnałami Dnia”. Roman Czejarek, bo o nim mowa, spędził w Kazimierzy 3 długie godziny. Opowiedział słuchaczom o ciekawej pracy radiowca, o wywiadzie, jaki przeprowadził z prezydentem USA. Przytoczył dowcipne anegdoty, których bohaterami byli celebryci, politycy i inni dziennikarze. Roman Czejarek opowiedział także o sobie, o swoim życiu prywatnym, o rodzinnym Szczecinie, o którym napisał kilka książek, m. in. „Szczecin, którego nie ma”, „Szczecińskie czterofajkowce”, „Sekrety Szczecina”. Jest również autorem publikacji „Polska według Czejarka” i wielu artykułów prasowych. Czejarek, mimo że ma styczność zarówno z dziennikarstwem prasowym, radiowym i telewizyjnym nigdy nie uczył się tego zawodu. Z wykształcenia jest … inżynierem jądrowym, ale w tym zawodzie nie przepracował ani jednego dnia.
czejarek publiczność
Kazimierzanie z wielką ciekawością wysłuchali też barwnych opowieści o zagranicznych podróżach niezwykłego gościa. Roman Czejarek odwiedził m.in. Laos, Kambodżę, Peru, Afganistan, Irak i Tajlandię. Wspomnienia z tych wojaży zajęły dziennikarzowi najwięcej czasu, który jednak słuchaczom wcale się nie dłużył. Wręcz przeciwnie. Po spotkaniu podkreślali, że podobnych wystąpień mogliby słuchać bez końca.
Spotkanie z pisarką Bereniką Miszczuk, które odbyło się kilka dni temu zakończyło półroczny cykl spotkań w ramach wspomnianego ministerialnego projektu.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com