Wyszedł z domu i stracił orientację. Pińczowscy funkcjonariusze ruszyli z pomocą!

0

We wtorkowy poranek, 6 lutego, policjanci pińczowskiej jednostki odnaleźli 75-letniego mężczyznę, który jak podaje pińczowska policja, wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. Sprawnie zorganizowana akcja zapobiegła nie tylko zaginięciu mężczyzny, ale nawet i tragedii.

Jak informuje Damian Stefaniec – rzecznik KPP w Pińczowie, to córka starszego mężczyzny zamieszkałego w gminie Złota, telefonicznie poinformowała dyżurnego policji, że jej schorowany ojciec bez żadnego powodu, wyszedł w nocy z domu i oddalił się w nieznanym kierunku. Jak dodaje rzecznik, kobieta zauważyła jego znikniecie kilka godzin po tym jak mówił, że musi wyjść z domu aby załatwić swoją sprawę w Pińczowie.

– Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, w tym niską temperaturę powietrza oraz wiek zaginionego, sytuacja była bardzo poważna. Do poszukiwań zaangażowano jak największą liczbę policjantów. Dało to szybki efekt, bo już za niecałą godzinę od zgłoszenia jeden z patroli odnalazł seniora na terenie innej wsi. Mężczyzna oświadczył, że planował marsz do Pińczowa, jednak zaraz po wyjściu z domu stracił orientację i w momencie odnalezienia nie wiedział gdzie się znajduje – relacjonuje Damina Stefaniec – rzecznik KPP w Pińczowie.

Poszukiwany 75-latek, został odwieziony do domu, gdzie zaopiekowali się nim domownicy.

Jak podkreśla rzecznik, to natychmiastowa reakcja policjantów i profesjonalnie przeprowadzone poszukiwania, pozwoliły odnaleźć zagubionego, który w przeciwnym wypadku, byłby narażony na działanie niskiej temperatury powietrza, co mogłoby stworzyć zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Udostępnij.

Dodaj komentarz