Wysadzili bankomat

0

Około godziny 3:20 dostaliśmy informacje od jednego z mieszkańców pobliskich zabudowań, który usłyszał potężną eksplozję. Na skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Objazdowej natychmiast został zadysponowany policyjny patrol, który zauważył wysadzony bankomat. Obecnie na miejscu pracują policjanci i technicy policyjni, którzy zrobili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczają ślady relacjonuje mł. asp. Tomasz Piwowarski, oficer prasowy buskiej policji.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Cześć z pozostawionych przez przestępców śladów już udało się znaleźć i zabezpieczyć, ale praca na miejscu trwa cały czas, więc nie wykluczone, że będzie ich jeszcze więcej. Policja cały czas kompletuje i przegląda nagrania z monitoringów, by jak najszybciej ustalić sprawców zdarzenia.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Oficer prasowy nie zdradził na razie czego przestępcy użyli do wysadzenia bankomatu.

Dopiero dokładna ekspertyza pozwoli nam ustalić jaki materiał wybuchowy, czy też gaz został wykorzystany w tym procederze. To co już udało się ustalić, to fakt, że sprawcy, po wysadzeniu bankomatu odjechali z łupem pojazdem marki audi. Apelujemy zatem do wszystkich mieszkańców i kierowców, którzy trzy godziny po północy zauważyli jakieś podejrzane zachowania, osoby w okolicy miejsca zdarzenia, tudzież samochód marki audi, o poinformowanie prowadzących śledztwo. Każda informacja może być w tej sprawie istotna – apeluje oficer prasowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jak podkreśla policjant, aby przekazać informację wystarczy połączyć się z numerem alarmowym policji – 997.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jako, że siła wybuchu była bardzo duża, sprawcom udało się dotrzeć do wszystkich kaset z pieniędzmi. Część z banknotów była porozrzucana po parkingu sklepowym. Nie wiadomo jednak na razie jaką sumę ukradli złodzieje.

/kl/
Fot. KPP Busko-Zdrój

Udostępnij.

Dodaj komentarz