„Wypożyczyli” w Gdańsku, „oddali” w Stopnicy

0

Środowe popołudnie, 8 marca, policjanci z buskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że od Morawicy w stronę Tarnowa przemieszcza się dostawczy peugeot boxer. Auto zostało wypożyczone w Gdańsku, a potem skradzione.

Właściciel pojazdu miał w nim zamontowany system GPS. Gdy peugeot był już na trenie województwa świętokrzyskiego, a dokładnie w Morawicy, otrzymał wiadomość, że ktoś próbował zagłuszyć sygnał. Czym prędzej poinformował więc policję. Ostatnie współrzędne przekazane przez system wskazywały jakoby samochód poruszał się krajową „73” w stronę Tarnowa. Zaalarmowano więc odpowiednie jednostki. Funkcjonariusze z buska rozdysponowali patrole w taki sposób, aby zatrzymać pojazd. I stało się. Patrol z komisariatu w Stopnicy zauważył poszukiwany pojazd właśnie w tym mieście. Chwilę potem zatrzymał  27-letniego kierowcę białego „dostawczaka” do kontroli drogowej. W kabinie siedział ponadto 54-letni pasażer. Obaj panowie są mieszkańcami województwa pomorskiego.

boxer

-W trakcie legitymowania okazało się, że starszy z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto wypożyczył on samochód na podstawie fałszywych dokumentów. Mężczyźni nie potrafili logicznie wytłumaczyć, dokąd jadą i jakie są ich zamiary. Obaj zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnej celi – powiedział nam oficer prasowy buskiej policji, Tomasz Piwowarski.

– Ze względu na fakt, że do wypożyczenia pojazdu doszło przy użyciu fałszywych dokumentów, śledczy zakwalifikowali ten czyn jako oszustwo, za które grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności – dodał oficer prasowy.

Mężczyźni najpierw złożyli wyjaśnienia przed policją, a następnie zostali przekazani do dyspozycji prokuratora. /kl/

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com