Wypożyczyli pojazd o wartości 76 tysięcy złotych. Chcieli go sprzedać za granicą (film/foto)

0

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 27-letniej kobiecie oraz jej 31-letniemu wspólnikowi, którzy zostali podejrzani o przywłaszczenie samochodu  marki kia spotrage. Jak wynika ze wstępnych  ustaleń policjantów 27 – letnia kobieta, która go użytkowała nie miała zamiaru zwrócić auta do wypożyczalni. W tym celu wraz z 31 – latkiem wymontowali nadajnik GPS.

Jak informuje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, zgłoszenie o kradzieży wypożyczonego w Warszawie samochodu buscy policjanci otrzymali w  piątkowe popołudnie.

– Użytkowniczka auta zeznała policjantom, że podczas przerwy w podróży kiedy jadła posiłek w Stopnicy, ktoś odjechał tym pojazdem. 27 – latka dodała, że nie obserwowała samochodu na postoju i nie wie kto mógł tego czynu dokonać – tłumaczy rzecznik.

Jak dodaje pojazd wyposażony był w nadajnik GPS i na tej podstawie śledczy ustalili, że porusza się drogą krajową nr 73 w kierunku Tarnowa. Tam miejscowi policjanci odnaleźli i zabezpieczyli auto. Suv miał usunięty jeden z nadajników GPS. Po czynnościach został przekazany właścicielowi.

Jednak buscy śledczy po głębszym przeanalizowaniu zebranych materiałów w tej sprawie, nabrali wątpliwości co do przebiegu zaistniałego zdarzenia. We wtorek, 18 września na terenie Brzeska w województwie małopolskim buscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali 27 – letnią kobietę, wypożyczającą pojazd.

Z kolei w nocy z wtorku na środę, na teren powiatu brzeskiego ponownie udali się  buscy kryminalni. Tym razem zatrzymali 31 – letniego mężczyznę.

Oboje podejrzewani są o przywłaszczenie auta. Para wspólników wypożyczyła w Warszawie pojazd o wartości 76 tysięcy złotych z zamiarem sprzedania go za granicą w całości lub na części. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów.

19 września buscy policjanci na terenie Tarnowa odzyskali części wymontowane z suv-a. Z koli 20 września  31 – latek został przewieziony do zakładu karnego. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary za oszustwa. /mg/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com