Wypadek w Smogorzowie. 11-latka w ciężkim stanie

0

Pomoc przejeżdżających kierowców oraz sprawne działanie policjantów pozwoliło na szybkie udzielenie pomocy dzieciom i ich rodzicom, którzy zostali poszkodowani w czwartkowym wypadku. Do zdarzenia doszło o poranku 31 maja, na drodze krajowej nr 73. w miejscowości Smogorzów.

Jak informuje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, pojazd w którym podróżowała rodzina najprawdopodobniej uderzył w betonowy przepust. Na ratunek natychmiast ruszyli kierowcy przejeżdżający tą drogą oraz policjanci ruchu drogowego, którzy pełnili wówczas służbę.

–  Mł. asp. Marcin Czarnecki oraz sierż. szt. Tomasz Troń w chwili, dojeżdżając do miejsca zdarzenia, zauważyli wydobywający się spod pokrywy silnika gęsty dym. Natychmiast przystąpili do gaszenia płomieni. Na zewnątrz, przy pojeździe leżały osoby podróżujące toyotą. Policjanci udzielili im pomocy, a szczególną uwagę poświęcili 11 – letniej dziewczynce, której stan zdrowia był szczególnie ciężki. Policjanci stale monitorowali jej czynności życiowe, aż do czasu przybycia karetek pogotowia ratunkowego – relacjonuje rzecznik.

Ze względu na ciężki stan zdrowia 11 – latki, na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci wraz ze strażakami, którzy również przyjechali na miejsce wypadku, przygotowali prowizoryczne lądowisko na drodze. Dziewczynka natychmiast została przetransportowana helikopterem do szpitala. Natomiast jej rodzice oraz siostra zostali  przewiezieni karetkami do szpitala.

Mundurowi nie zapomnieli również o psie, który jechał z rodziną w samochodzie. Aby uwolnić go z pułapki, musieli wybić szybę.

Jak dodaje Tomasz Piwowarski to właściwa reakcja świadków zdarzenia oraz szybkie działanie policjantów ruch drogowego, pozwoliło na przeprowadzenie sprawnej akcji ratunkowej.  

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com