Wypadek podczas naprawy ciągnika

0

W piątkowe popołudnie w gminie Złota doszło do nieszczęśliwego wypadku w czasie naprawy ciągnika rolniczego. Obrażeń ciała doznał 42 – letni mężczyzna.

Poszkodowany pojawił się u swojego sąsiada chcąc pomóc mu przy uruchomieniu ciągnika. Aby to zrobić rolnicy postanowili wyholować zepsutą maszynę na podwórko przy pomocy drugiego ciągnika i w ten sposób ją odpalić. Kiedy to zrobili 42- latek rozpoczął demontaż linki holowniczej. W tym czasie jeden z traktorów ruszył do przodu, w skutek czego przygniótł mężczyznę pomiędzy dwoma pojazdami.

Prosta czynność w wyniku braku zachowania należytej ostrożności doprowadziła do groźnego wypadku. Teraz policjanci ustalają, kto zawinił temu nieszczęśliwemu zdarzeniu i czy sprawca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Jeśli tak to może mu grozić do jednego roku pozbawienia wolności.

W związku z poprawą warunków pogodowych i co za tym idzie spodziewanym rozpoczęciem prac polowych apelujemy o rozwagę i zachowanie niezbędnych warunków bezpieczeństwa podczas wszelakich prac w gospodarstwie. Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo dzieci, które nie zawsze mogą sobie zdawać sprawę z zagrożeń jakie stwarzają maszyny, zwierzęta czy prace na wysokościach.

Opr. DS/Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com