Wypadek na skrzyżowaniu w Busku. Trzy osoby trafiły do szpitala

0

Wczoraj, 18 kwietnia, około godziny 12.00, doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu dróg Leszka Marcińca i Armii Krajowej w Busku-Zdroju. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe.

Jak poinformował nas kpt. Jarosław Baran z PSP w Busku-Zdroju, do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy  miejscowej straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu wzięły udział cztery osoby, które podróżowały samochodem marki Fiat Panda, Peugeot 205 oraz Rover 75.

wypadek

Jak informuje z kolei Tomasz Piwowarki – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, prawdopodobną przyczyną środowego zdarzenia, było niezastosowanie się do znaku STOP.

– 55-letnia kobieta, kierująca fiatem panda najprawdopodobniej nie zastosowała się do znaku STOP, wjechała na skrzyżowanie  i uderzyła w pojazd marki Peugeot 205, który z kolei uderzył w jadący za nim pojazd marki Rover 75 –jadący od strony ulicy Leszka Marcińca – mówi rzecznik.

W wyniku tego zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala. Dwie osoby z peugeota – 75-letni kierujący i 75-letnia pasażerka oraz kierująca pojazdem marki rover 50-letnia kobieta. Jedynie 55- latka, kierująca fiatem nie odniosła żadnych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia znajdował się zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy medycznej osobom poszkodowanym.

Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób znajdujących się we wrakach pojazdów, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Udostępnij.

Dodaj komentarz