Wypadek na krzyżówce w Słupi

0

W czwartkowe popołudnie, buscy strażacy odebrali informację o wypadku w Słupi (pow. Busko-Zdrój) na drodze krajowej nr 79. Zderzyły się tam dwa auta – samochód osobowy z ciężarowym.


-Do zdarzenia zadysponowaliśmy dwa zastępy z JRG Busko-Zdrój oraz dwie jednostki OSP włączone do KSRG – z Pacanowa i Ratajów Karskich. Na miejscu ratownicy zastali dwa rozbite pojazdy, które tarasowały jeden pas drogi – poinformował nas kpt. Jarosław Baran z KP PSP w Busku-Zdroju.

Zarówno renault megane jaki i ciężarowym MAN-em (bez naczepy) podróżowali wyłącznie kierowcy. Gdy strażacy dotarli na miejsce byli już oni pod opieką lekarza zespołu ratownictwa medycznego. Jedną z osób załoga pogotowia zabrała do szpitala.

-Skupiliśmy się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na miejsce wezwaliśmy Ciężki Samochód Ratownictwa Technicznego SCRt Mega-City z kieleckiej JRG, celem wyciągnięcia z rowu i odholowania w bezpieczne miejsce ciągnika siodłowego – dodaje kpt. Jarosław Baran.

Na czas wyciągania ciężarówki z rowu droga krajowa była całkowicie zablokowana. Wcześniej ruch odbywał się wahadłowo.

/in/

Fot. KP PSP Busko-Zdrój

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com