Wypadek na krajowej „73”

0

Dwie osoby trafiły do szpitala, po tym jak samochód osobowy przejechał przez dwa pasy ruchu na drodze krajowej nieopodal Buska-Zdroju. Do zderzenia doszło kilka minut po godz. 13.00 w Elżbiecinie.
Jak poinformował nas Tomasz Piwowarski, oficer prasowy buskiej komendy autem marki hyundai santa fe podróżował 72-letni mężczyzna wraz z pasażerką. To właśnie ona z nieustalonych jak na razie przyczyn „przeciął” całą szerokość jezdni. Pojazd kierował się z Kielc w stronę Buska-Zdroju, a do niebezpiecznej sytuacji doszło na wysokości stacji demontażu pojazdów w Elżbiecinie.

IMG_0846
– Kierowca najpierw zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył i zatrzymał się na betonowym przepuście znajdującym się w przydrożnym rowie. W wyniku tego zdarzenia kierowcę zabrano do buskiej lecznicy, a jego 68-letnia pasażerkę zabrała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Kielcach – wyjaśnił Piwowarski.
W związku z tym, że samochód znajdował się poza pasem ruchu, w trakcie akcji ratowniczej nie wystąpiły większe utrudnienia w ruchu.

IMG_0847

/kl/

fot. K.Tkaczyk

Udostępnij.

Dodaj komentarz