Wypadek ciężarówki w Górnowoli

0

W miniony poniedziałek, 23 października około godziny 12.38, Straż Pożarna  w Busku-Zdroju otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem  śmieciarki. Do zdarzenia doszło w miejscowości Górnowola w gminie Nowy Korczyn w powiecie buskim.

 Jak poinformował nas Jarosław Baran z KP PSP W Busku-Zdroju, do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG w Busku-Zdroju oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Korczyna.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

– Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że samochód ciężarowy zjechał na prawą stronę z jezdni na nieutwardzone pobocze, co spowodowało gwałtowny przechył pojazdu. KDR podjął decyzję o natychmiastowym zadysponowaniu z kieleckiej JRG ciężkiego samochodu ratownictwa drogowego Mega City w celu zabezpieczenia pojazdu – tłumaczy Jarosław Baran.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdu przed skutkami niekontrolowanego przesunięcia i wyciągnięciu samochodu na jezdnię.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Jak dodaje Jarosław Baran,  to dzięki pomocy  rolnika z Górnowoli, strażacy zabezpieczyli pojazd. W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownikom pomagał patrol policji

Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom przez zastępy Państwowej Straży Pożarnej udało się uratować mienie znacznej wartości.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com