Wypadek ciężarówki w Górnowoli

0

W miniony poniedziałek, 23 października około godziny 12.38, Straż Pożarna  w Busku-Zdroju otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem  śmieciarki. Do zdarzenia doszło w miejscowości Górnowola w gminie Nowy Korczyn w powiecie buskim.

 Jak poinformował nas Jarosław Baran z KP PSP W Busku-Zdroju, do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG w Busku-Zdroju oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Korczyna.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

– Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że samochód ciężarowy zjechał na prawą stronę z jezdni na nieutwardzone pobocze, co spowodowało gwałtowny przechył pojazdu. KDR podjął decyzję o natychmiastowym zadysponowaniu z kieleckiej JRG ciężkiego samochodu ratownictwa drogowego Mega City w celu zabezpieczenia pojazdu – tłumaczy Jarosław Baran.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdu przed skutkami niekontrolowanego przesunięcia i wyciągnięciu samochodu na jezdnię.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Jak dodaje Jarosław Baran,  to dzięki pomocy  rolnika z Górnowoli, strażacy zabezpieczyli pojazd. W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownikom pomagał patrol policji

Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom przez zastępy Państwowej Straży Pożarnej udało się uratować mienie znacznej wartości.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz