Wyjątkowy spektakl Kieleckiego Teatru Tańca

0

Ponadczasową propozycję przygotował dla mieszkańców regionu Kielecki Teatr Tańca. Chodzi oczywiście o „Dziadka do orzechów”. To projekt skierowany zarówno do dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych.


“Dziadek do orzechów” w wersji Kieleckiego Teatru Tańca stanowi piękną, barwną kompozycję, poruszającą wyobraźnię dzieci i wzruszającą dorosłych. Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwoli widzom przenieść się w świat magii i fantazji. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest chęć przybliżenia widzom piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. Dziadek do orzechów jest uważany za jedno z najlepszych dzieł kompozytora, który używając w swym dziele raczej nietypowych instrumentów jak: trąbki czy bębenki, starał się oddać świat dziecięcej wyobraźni.
Autorami choreografii do tego magicznego widowiska będą Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak. Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest nośnikiem ogromnej wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. Niezwykle istotnym atutem produkcji są również kostiumy i scenografia, zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską, na stałe współpracującą z Operą Wrocławską.
Główną bohaterką spektaklu jest Klara, która otrzymała od Mikołaja lalkę – dziadka do orzechów. Zauroczona prezentem dziewczynka, po dniu pełnym emocji, zapada w magiczny sen. Jej pragnienie spotkania miłości sprawia, że dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego Młodzieńca, którego Klara obdarza silnym uczuciem. Razem, z pomocą zabawek pokonują armię mysz i odbywają przedziwny spacer po odmienionej galerii handlowej. Przedmioty ze sklepowych półek ożywają i zabierają naszych bohaterów w taneczną podróż dookoła świata. Klara i Młodzieniec swoją wędrówkę rozpoczynają w cukierni, smakując torty, cukierki, precelki i lody. Będąc w sklepie z butami tańczą taniec hiszpański, w kawiarni aromatyczna kawa przenosi ich w arabski Bliski Wschód. Świat chiński to sklep z porcelaną i porcelanowym młotkowym rozbójnikiem. Swoją wędrówkę kończą w kwiaciarni, gdzie Klara zamienia się w białą różę, a Młodzieniec w ogrodnika. Pragnienie Klary o wymarzonej miłości znajdzie spełnienie w ślubie z Młodzieńcem i weselu, na którym bawią się wszystkie postaci z sennych marzeń.

Spektakle odbędą się na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca ( Plac Moniuszki 2B Kielce) 4, 5 i 6 grudnia. Ceny biletów wahają się od 25-50zł.

KTT

Szczegółowe informacje o wydarzeniu:
Dziadek do orzechów
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak
scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska
czas trwania: spektakl II Aktowy,
I Akt-45 minut, przerwa-15 minut, II Akt- 40 minut

4, 5 grudnia
spektakl szkolny: godz. 8.30, 12.00
6 grudnia
spektakl szkolny: godz. 9.00
spektakl wieczorny: godz. 18.00
duża scena KTT, Plac Moniuszki 2B Kielce

Ceny biletów:
Spektakl szkolny: 28 zł (powyżej 15 osób – 25 zł)
Spektakl wieczorny: 40zł, 50zł, dla dzieci i młodzieży do 16 r.ż. – 28zł
Jak kupić bilet?
Rezerwację można złożyć już dziś pod nr tel. 41 36 76 712 lub e-mailem r.pieczaba@ktt.pl, impresariat@ktt.pl, natomiast zarezerwowane bilety będzie można odbierać 2 tygodnie przed wydarzeniem.
Kasa czynna od 19 listopada 2018 r. w godzinach 14.00 – 17.00 (od poniedziałku do piątku) oraz w dniu spektaklu godzinę przed rozpoczęciem.
Bilety na spektakle szkolne do odbioru w kasie na 2 dni przed spektaklem.
Opłatę za bilety można również uiścić przelewem na konto:
PL 44 1050 1461 1000 0023 6065 3311
W tytule przelewu należy wpisać:
……Imię i nazwisko z rezerwacji, ……..Tytuł spektaklu, …..datę, ….godzinę, ……ilość biletów w jakiej kwocie, np. (2 x 25, 1x 40)

Udostępnij.

Dodaj komentarz