Wyjątkowa, bo jedyna na Ponidziu– będzie mundialowa strefa kibica w Kijach!

0

Dotarły do nas informacje, że w gminie Kije powstanie jedyna w powiecie pińczowskim, a nawet na całym Ponidziu oficjalna i licencjonowana Strefa Kibica. Teraz już nie musimy kibicować naszym w zaciszu domowego salonu, ani nawet jechać do stolicy województwa, żeby poczuć się jak na stadionie, wystarczy odwiedzić Ochotniczą Straż Pożarną w Gminie Naturalnie Przyjaznej.


strefa kibica osp kije

Telewizja Polska jako członek Europejskiej Unii Nadawców jest jedynym uprawionym podmiotem w kraju do udzielania licencji na pokazy publiczne i to właśnie ona wydaje pozwolenia na wyświetlanie mundialowych meczów. O pozwolenie na sygnał transmisyjny wystąpiono też w Kijach.

Pomysłodawcą i inicjatorem całej akcji jest młody mieszkaniec gminy Kije – Tomasz Socha. To właśnie on, podczas gdy Polska reprezentacja szykowała się na mundial, przygotowywał pod względem organizacyjnym i formalnym „poletko” dla kibiców. Dzięki zaangażowaniu tego ambitnego młodzieńca, mieszkańcy niewielkiej gminy w powiecie pińczowskim, będą mogli wspólnie jednoczyć się wokół sportu i cieszyć z sukcesów Orłów Nawałki. Bo przecież wszyscy jako Polacy wierzymy w powodzenie reprezentacji.

Wstępnie strefę organizatorzy próbowali otworzyć na terenach Kasztelani, jednak ze względu na wczesną porę meczów, ich oglądanie na dużym ekranie z użyciem rzutnika mogłoby nie być komfortowe. Dlatego też ostatecznie pan Tomasz poprosił o użyczenie pomieszczeń Ochotniczej Straży Pożarnej w Kijach.

-Startujemy meczem Polaków, 19 czerwca. Strefa będzie otwarta na godzinę przed spotkaniem reprezentacji, czyli o 16.00.W sumie możemy pomieścić około 250 osób. Z pewnością będziemy transmitować wszystkie mecze naszej drużyny i właśnie wtedy spodziewamy się największej publiki – mówi Tomasz Socha. -Jeśli będzie duże zainteresowanie, wyjdziemy naprzeciw mieszkańcom i będziemy wyświetlać inne spotkania, np. te rozgrywane w soboty i niedziele. Z pewnością pokażemy też ćwierćfinały, półfinały i finał – dodaje.

W całym naszym województwie takich stref powstanie tylko około piętnastu (największa na kieleckim rynku), podczas, gdy w Polsce, Telewizja Polska S. A. udzieliła ponad 2 tysiące licencji. /kl/

Kalendarium spotkań w Strefie Kibica w Kijach
(otwarcie strefy zawsze godzinę przed podaną godziną meczu)
19 czerwca (wtorek)
16:50 Polska – Senegal
24 czerwca (niedziela)
19:50 Polska – Kolumbia
28 czerwca (czwartek)
16:00 Japonia – Polska
6-7 lipca (piątek, sobota)
16:00 oraz 20:00 1/4 finału
11 lipca (środa)
20:00 1/2 finału
14 lipca (sobota)
16:00 mecz o 3. Miejsce
15 lipca (niedziela)
17:00 FINAŁ

strefa kibica osp kije

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com