Wybuchowe znalezisko w gminie Działoszyce. Do akcji wkroczyli saperzy.

0

Dużym szczęściem może pochwalić się 34 – letni mieszkaniec gminy Skalbmierz, który  na swoim polu w miejscowości Kujawki, w gminie Działoszyce znalazł nabój artyleryjski – czytamy w komunikacie podanym przez Damiana Stefańca-  rzecznika KPP w Pińczowie.  Na miejsce natychmiast zostali wezwani saperzy z kieleckiej Bukówki.

Zgłoszenie  o prawdopodobnym odnalezieniu niewybuchu, w  miejscowości Kujawki, policjanci otrzymali 18 kwietnia po godzinie 16.00.

– Skierowany natychmiast na miejsce patrol zabezpieczył pocisk, a jego wstępnego rozpoznania dokonał funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie – podaje rzecznik.

Znalezisko to najprawdopodobniej amunicja artyleryjska kaliber ok. 150 mm pochodzący z czasów II Wojny Światowej.

– Nabój długości ok. 65 cm jest kompletny, dość dobrze zachowany i w przypadku niewłaściwego postępowania z nim, mógłby stanowić olbrzymie zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu– dodaje rzecznik.

Policjanci apelują!

Jeśli podczas prac remontowych, ziemnych lub w innych okolicznościach znajdziemy tego typu przedmiot nie należy go podnosić, przesuwać oraz w niego uderzać. Należy natychmiast przerwać pracę i oddalić się na bezpieczną odległość. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz