Wybory Samorządowe 2018 – powiat kazimierski (wyniki!)

0

Przedwczoraj w całym kraju wybieraliśmy swoich przedstawicieli do Rad Gmin, Rad Powiatów, Sejmików Wojewódzkich, a także na stanowiska wójtów i burmistrzów i prezydentów miast. Z pierwszych, nieoficjalnych jeszcze wyników rysuje nam się obraz dość dużych zmian, a niektóre są bardzo zaskakujące.

Miasto i Gmina Kazimierza Wielka

Zabrakło niewiele. W stolicy powiatu kazimierskiego nie obędzie się bez drugiej tury choć burmistrzowi Adamowi Bodziochowi niewiele zabrakło, by już dziś cieszyć się zwycięstwem, zdobył 48,65% głosów, a jego najsilniejszy przeciwnik – Janusz Skoczek zgromadził 24,10% poparcia.

Miasto i Gmina Skalbmierz

Duże zmiany. Po kilku kadencjach z rzędu z fotelem burmistrza żegna się Michał Markiewicz – długoletni przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrzów Województwa Świętokrzyskiego. „Burmistrz burmistrzów” – jak go niektórzy nazywali – przegrał walkę ze swym odwiecznym rywalem Markiem Juszczykiem.

Gmina Czarnocin

Kobiety górą. Maria Kasperek ponownie objęła stanowisko Wójta Gminy i udało jej się to już w pierwszej turze.

Gmina Bejsce

Karta się odwróciła. Tym razem na rzecz Edwarda Krupy, który po kilku próbach pokonał Józefa Zuwałę różnicą… 45 głosów (!). Drugiej tury nie będzie.

Gmina Opatowiec

Bez zmian. Sławomir Kowalczyk bez problemów ponownie zdobył zaufanie mieszkańców gminy i będzie przez 5 kolejnych lat zasiadał na stanowisku wójta.

(Nieoficjalne dane z poniedziałku 22 października roku, godz. 12.00)

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz