Wybitni Polacy czuwają nad szkołą…

0

Ten rok dla I Liceum Ogólnokształcącego w Busk-Zdroju jest wyjątkowy. W tym roku bowiem popularny „ogólniak” obchodzi stulecie istnienia szkoły! 1
Wszyscy absolwenci szkoły, już 15 czerwca, będą mogli spotkać się na jubileuszowym zjeździe. Wydarzenie to zainauguruje msza święta w kościele p.w. NP. NMP w Busku-Zdroju. Z kolei 16 czerwca przewidziany jest bal w Pałacu w Konarach – są jeszcze wolne miejsca, aby się zapisać!
4
Tymczasem ci, którzy tworzą historię szkoły, oddali hołd patronowi placówki. 11. kwietnia uroczysta inauguracja Dnia Patrona Szkoły rozpoczęła się przed budynkiem „lo”. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i po odśpiewaniu hymnu, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni gości złożyli kwiaty i znicze u stóp monumentu Tadeusza Kościuszki.
2
Taki dzień, był także świetną okazją, aby przypomnieć nieco historię szkoły. O to zadbał dyrektor szkoły – Tomasz Galant.
Jak mówił historyk, początki dziś tak popularnego „lo”, związane są z… Stopnicą i z tak ważnym w naszej historii… więcej w aktualnym,  papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com