„Od krawężnika do krawężnika”

0

Wczoraj policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali 59-letniego, nietrzeźwego kierowcę. Mężczyźnie za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszego południa dyżurny pińczowskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy pojazdu marki Daewoo, który prowadził samochód „od krawężnika do krawężnika” i nie miał włączonych świateł. W zgłaszającym taka jazda wzbudziła uzasadnione podejrzenie, że kierowca Daewoo może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie.

Przybyli natychmiast na miejsce policjanci ujawnili wskazany pojazd, a po jego zatrzymaniu poddali kierowcę badaniu na stan trzeźwości. Osoba, która powiadomiła o swoich podejrzeniach nie myliła się. Kontrolowany mężczyzna, który jest mieszkańcem gminy Kije, miał w wydychanym powietrzu ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mimo to jechał do miejsca swojego zamieszkania. Aby tam dotrzeć musiał przemierzyć kilka miejscowości, w których na drogach mogli znajdować się piesi, rowerzyści i inne pojazdy.

Człowiek, który zwrócił uwagę na sposób jazdy 59-latka i powiadomił o tym Policję być może swoją postawą zapobiegł zdarzeniu drogowemu, w którym mogły ucierpieć inne osoby,
Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Kije już stracił prawo jady, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz