“Wpadł” podczas kontroli drogowej

0

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności, może grozić 46-letniemu mężczyźnie, którego policjanci podejrzewają o kradzież z włamaniem.  Jak poinformował nas Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, podczas kontroli mężczyzna był nerwowy. Nie był w stanie wytłumaczyć skąd jedzie i gdzie był.

 17 maja w południe do stróżów prawa zgłosiło się dwóch mężczyzn, którzy zgłosili kradzież z włamaniem. W jednym przypadku, po dostaniu się do garażu ktoś zabrał klucz pneumatyczny z oprzyrządowaniem o wartości 550 złotych, w drugim zdarzeniu, również z garażu zginął przewód elektryczny, piła spalinowa, elektronarzędzia oraz inne przedmioty o łącznej wartości 1500 złotych.

policjna kontrola

– Stopniccy policjanci pełniący służbę na terenie gminy Pacanów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Kiedy mundurowi bliżej przyjrzeli się pojazdowi którym jechał 46 – latek, znaleźli w nim przewód telekomunikacyjny, kominiarkę, nożyce do cięcia metalu oraz narzędzia do otwierania zamków tzw. „łamaki”. Policjanci mając na uwadze kradzież napowietrznych linek telekomunikacyjnych, do których doszło w lutym na terenie gminy Wiślica, podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny – podaje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju.

policyjna kontrola2

Skradzione przedmioty buscy kryminalni znaleźli ukryte w przydrożnym rowie, nieopodal miejsca zatrzymania mieszkańca małopolski.

policyjna kontrola3

Trwa ustalanie do kogo należy przewód telekomunikacyjny znaleziony w pojeździe 46 – latka.

Sprawą zajmie się prokuratura.  

Udostępnij.

Dodaj komentarz