Wojewódzkie mistrzostwa na „piątkę z plusem”

0

Lekka atletyka

Siedem medali zdobyli podopieczni buskiego klubu lekkoatletycznego „Słoneczko”. Trenowani przez Zdzisława Perepiczkę sportowcy w ostatni weekend maja rywalizowali w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego, które odbywały się w Kielcach.

DSC00399
Rywalizacja na kieleckim stadionie lekkoatletycznym była bardzo zacięta, ale dla busczan udana.
Złoto na dystansie 100 metrów zajął Mateusz Wróbel, a Patrycja Banaś na tym samym dystansie zdobyła srebro. Podobnie zresztą jak na dłuższym, 200-metrowym dystansie.
DSC00379
Srebro zdobyli też Patryk Kociński w skoku w dal, Aleksander Wróbel w skoku wzwyż, Aleksandra Rajtar na 1500m. Świetnie poradziła sobie też damska sztafeta 4x100m. Drugie miejsce wywalczyły Patrycja Banaś, Patrycja Stachowicz, Izabela Sala i Katarzyna Rokita.
DSC00372

DSC00376

-O dobrych wynikach mówią nie tylko medale. Bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali nasi zawodnicy – Dawid Banaś, Katarzyna Rokita, Martyna Chmielewska, Izabela Sala, Patrycja Stachowicz – poprawiając swoje rekordy życiowe. To bardzo dobrze wróży na nadchodzące Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy – powiedział nam trener Zdzisław Perepiczko.